1.5 milyon TL değerinde asansörlü mezarlık yaptıracak denmişti! Bülent Ersoy’dan sert çıkış

Önceki yıl babası Fikret Ersoy’un kaybıyla sarsılan Bülent Ersoy, babasının cenaze töreni sırasında mezarın darlığından şikayet ederek “Çok dar değil mi? Sığmam ki, e ben ne olacağım?” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine Ersoy’un yakın dostu Fevzi Siverek, ünlü şarkıcı için asansörlü mezarlık yapılacağını söyledi. Konu hakkında sessizliğini bozan Ersoy “Ölmedim arkadaşlar!” diyerek iddiaları yalanladı.

Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, yakın dostu Fevzi Siverek‘in 1.5 milyon TL değerindeki asansörlü mezarlık açıklamalarına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından “Ölmedim arkadaşlar!!!” şeklinde paylaşım yapan Ersoy, açıklamaların yalan olduğuna işaret ederek “Yeni medya ve sosyal medya! Birileri konuşsun, birileri haber yapsın, sonra ‘kopyala yapıştır’ dijital medya, yazıyı çoğaltsın… Sevgili babacığımın cenazesi sırasında söylemiş olduğum sözlerin videosu önce Instagram’da viral oldu, sonra bir röportajımda bu konu soruldu, en sonra da bugün ‘1.5 milyon TL bütçe ayırdı, Bülent Ersoy’un mezarı derin olacak, asansörle inilecek’ başlıklarına kadar geldi…” ifadelerini kullandı. 

Bülent Ersoy babasının cenazesinden

FEVZİ SİVEREK’E SİTEM ETTİ!

Siverek’i hedef alan Bülent Ersoy açıklamalarının devamında şöyle konuştu:

“Ankara’daki röportajda sormuş olduğunuz gibi, yine bana sormanız gerekirken, hakkımda her açıklama yapan, yapabilen kişi ya da kişilerin bu ‘abuk sabuk’ sözleri medyada bu kadar büyük yer bulacak mı? Yaşayan bir insana ‘Mezarı için 1.5 milyon TL bütçe ayırdı’ başlıkları ‘basın özgürlüğü’ kapsamında mı? Bu başlıklar, haberler; mantığa ve haber etiğine uygun mu? Bu arada, üstelik yetkili menajerim de Haluk Şentürk’tür. Her şeyi tolere etmek, sanatçı duruşuna göre davranmak, ‘hadi ablalarıyım kırılmayayım, kırmayayım’ demek, yaşadığımız bu devirde işe yaramıyormuş demek…”

Bülent Ersoy Fevzi Sivereki hedef aldı

DAHA ÖNCE NE OLDU?

Her hareketiyle gündem olan şarkıcı Bülent Ersoy, geçtiğimiz yıl ekim ayında babası Fikret Erkoç‘un mezarının başında söyledikleriyle herkesi şoke etmişti. Peş peşe aldığı ölüm haberiyle yıkılan Ersoy, babasının mezarına bakarak “Çok dar değil mi? Ben standarda sığamam ki” şeklinde konuşmuştu.

Bülent Ersoy babası Fikret Erkoçun cenaze töreninde

“İÇİŞLERİ BAKANI’NDAN YARDIM İSTEDİM”

Kısa sürede sosyal medyada viral olan konuşmanın ardından Ankara’daki bir açılışa katılan Bülent Ersoy, sözlerinin hatırlatılması üzerine ilginç bir yanıt verdi. Basın mensuplarının “Mezar yeriniz belli mi? Önceden planladınız mı?” sorusunu cevaplayan Ersoy, bu konuda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan yardım istediğini açıkladı. Mezar yerinin hazır olduğunu söyleyen Ersoy “Sayın İçişleri Bakanı’mızdan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli” diye konuştu.

Bülent Ersoydan şaşırtan Süleyman Soylu açıklaması

“BÜLENT ERSOY’UN MEZARINI ASANSÖRLÜ YAPACAĞIZ”

“Al Sana Haber” programına bağlanan ünlü şarkıcının yardımcısı Fevzi Siverek, konu hakkında şaşırtan ayrıntıları ilk kez paylaştı. Bülent Ersoy’un mezar yerinin hazır olduğunu dile getiren Siverek, şöyle konuştu:

“Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım, İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir rica da bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve ‘gereğini yapacağını’ söylemişler. Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarladım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce Hakk’ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum, hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır”

Bülent Ersoyun yardımcısı Fevzi Siverekten şaşırtan açıklama

Mezarın yapılma süreci için ayrılan bütçeye de değinen Siverek “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 Milyon TL tutar” dedi.

Bülent Ersoyun mezarı asansörlü olacak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Rapçi Uzi’ye konser sırasında saldırı! Terk etti…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*