15 yaşındaki kızı öldürdü: ‘Eşim ikna oldu lakin o kuma olmak istemedi’

Diyarbakır’ın bir köyünde yaşayan evli 7 çocuk babası olan Aslan Karakaş, 15 yaşındaki amcasının kızını kuma almak istedi. Küçük kız kabul etmedi. Cani adam küçük kızın da içinde bulunduğu aracı kalaşnikofla taradı. Tutuklanan Kararakaş savunmasında, “Eşimi ikinci defa evlenmek için ikna ettim lakin o kabul etmedi” dedi.

Olay Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Selamet köyünde 4 Şubat 2021 tarihinde yaşandı. ‘Kuma almak’ istediği 15 yaşındaki amcasının kızı Emine’den olumsuz cevap alan evli 7 çocuk babası Aslan Karakaş, kalaşnikofla kızın da içinde bulunduğu aracı taradı. Kurşunların amacı olan küçük kız, kaldırıldığı hastanede verdiği 4 aylık ömür uğraşını kaybetti. Karakaş ise 5 ay sonra silahıyla birlikte polise teslim oldu, tutuklandı.

Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davada mütalaa veren savcı, sanık Aslan Karakaş’ın (32) evli olmasına karşın 15 yaşındaki kuzeniyle imam nikâhlı evlenmek istediğini, Emine’nin ise yaşının küçüklüğü, kuma olmak istememesi ve akraba evliliği yapmak istemediği için sanığın çocuğa ve ailesine hasımlık beslediğini söz etti.

KALAŞNİKOFLA ARACI TARADI

Mütalaada, cinayet günü Emine’nin ailesiyle alışveriş yapmak için konuttan çıktıkları esnada sanık Aslan’ın ablası Münevver’in konuşma mazeretiyle Emine ve ailesinin içinde bulunduğu aracın önünü keserek oyaladığı, ailenin, hücuma uğrayacaklarını düşünerek süratle kaçmaya çalışırken Aslan Karakaş’ın kalaşnikofla aracı taradığı söz edildi.

ABLA KARDEŞ İÇİN AĞIR MÜEBBET İSTEDİ

Vücuduna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan 15 yaşındaki Emine Karakaş’ın 4 ay ağır bakımda tedavi gördüğü fakat hayat savaşını kaybettiği belirtildi. Mütalaada, olay sonrası kaçan sanığın kullandığı cep telefonlarını kapatarak kayıplara karıştığı bildirildi. Sanık Karakaş’ın hücumdan 5 ay sonra aracı taradığı silahıyla teslim olduğunu belirten savcı, abla kardeş iki sanığın fikir ve hareket birliği içinde tasarlayarak çocuğu taammüden öldürmek hatasından farklı başka ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmalarını talep etti.

“EŞİMİ İKİNCİ SEFER EVLENMEK İÇİN İKNA ETTİM LAKİN O KABUL ETMEDİ”

Mütalaaya karşı savunması alınan sanık ise, “Kuzenimle evlenmek istediğimi annesine söyledim. Sonra eşimle konuştum ve ikinci evliliğimi yapmak istediğimi söyledim. Eşimi de ikna ettim. Olumlu bakınca imam nikâhıyla evlenmek istedim. Birinci eşimden boşanmayı düşünmedim. Bir mühlet sonra ekonomik dertlerim başlayınca ailesi evliliğe müsaade vermedi.

Olay günü ablam konuşmak için ailenin içinde bulunduğu aracın yanına gidince durmayıp süratle uzaklaştılar, bende korkutmak emeliyle peşlerinden birkaç kere ateş ettim. Silah seri atış pozisyonunda olduğu için elim her tetiğe gittiğinde 4 mermi sıkmışım” diye konuştu.

“BENİM NİYETİM KONUŞMAKTI”

Tutuksuz yargılanan abla Münevver Karakaş da savcının mütalaasına katılmadığını, kendisinin olayda bir kusuru olmadığını belirterek, “Kardeşim Emine’nin oburuyla evlendirilmek istendiğini bana anlattı. Olay günü konutun önünde kalabalık görünce Emine’yi oburuyla evlenmekten vazgeçmeye ikna etmek için gittim.

Ben hatasızım, niyetim onlarla konuşmaktı. Fakat benimle konuşmayı reddedip aracı hareket ettirince bu sırada kardeşim onlara ateş açtı. Beraatımı istiyorum” dedi. Mahkeme, sanık avukatlarının mütalaaya karşı son savunmalarını yapmaları için kendilerine müddet verilmesine karar verip duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*