60 yaşında üniversiteyi birincilikle bitirdi

Trakya Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi heykel kısmını birincilikle bitiren Şerif Aslan’ın yeni amacı, yüksek lisansa başlamak. Yaşı nedeniyle okurken birtakım zorluklar yaşadığını anlatan Aslan “Beni her gören, ‘Hocam merhaba’ yada ‘Hocam bir şey sorabilir miyim?’ diyordu. Ben talebe olduğumu bir türlü anlatamadım” dedi.

‘ÖĞRENCİ OLDUĞUMU BİRİNCİLİK KÜRSÜSÜNE ÇIKINCA İSPATLADIM’

AA’nın haberine nazaran, Aslan yeteneğine güvenerek 2018 yılında Trakya Üniversitesi Hoş Sanatlar Fakültesi’ne girdi. Heykel kısmını birincilikle tamamlayan Aslan, muvaffakiyetinin memnunluğunu yaşadığını söyledi. Yaşı prestijiyle farklı gözle bakılsa da okumaktan ve çalışmaktan hiçbir vakit vazgeçmediğini anlatan Aslan, üniversiteyi de bitirerek birikimlerini sanata dönüştürdüğünü vurguladı. Aslan, yaş prestijiyle başka öğrencilerden farklı olduğu için üniversitede kendisini herkesin kendisini öğretim üyesi sandığını, öğrenci olduğuna bir türlü insanları inandıramadığını anlattı.

“Öğrenci kimliğimi göstersem de bana inanmıyorlardı” diyen Aslan, şöyle konuştu: “Beni her gören, ‘Hocam merhaba’ yada ‘Hocam bir şey sorabilir miyim?’ diyordu. Ben talebe olduğumu bir türlü anlatamadım. Yemekhaneye girdiğimde bile ben öğrenci olduğumu söylememe karşın ‘hocam’ demekten vazgeçmediler. Bir türlü ‘hoca’ olmadığımı ispatlayamadım. Herhalde öğrenci olduğumu bugün birincilik kürsüsüne çıktığımda ispatladım.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*