AK Parti Küme Başkanvekili Turan: Çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor

DARDANEL Şirketler Kümesi bünyesinde 2’si İstanbul’da hizmet veren ‘I Love Fish’ konseptinin 3’üncü şubesi Çanakkale’de açıldı. Açılışta konuşan AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, “Konjektürel meselelere karşın markalarımızın şubeler açıyor olması, Çanakkale’mizin ve Türkiye’nin büyüyor olması bizim için çok değerli. Her şeye karşın çarklar dönüyor, yatırımlar devam ediyor” dedi.

Dardanel, balık ve deniz eserlerini en ekonomik ve süratli biçimde geniş kitlelere ulaştırmak üzere ‘I Love Fish’ konseptini geçen yıl hayata geçirdi. Dardanel’in yeni restoran zinciri I Love Fish, İstanbul Beşiktaş ve Altunizade Capitol AVM’nin akabinde 3’üncü şubesini Çanakkale Saat Kulesi Meydanı’nda açtı. Dardanel İdare Konseyi Lideri Niyazi Önen’in konut sahipliğinde gerçekleşen açılış merasimine Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Küme Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanvekili Rebiye Ünüvar, Çanakkale Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Selçuk Semizoğlu, Ticaret Borsası Lideri Kaya Üzen, Çanakkale Endüstrici ve İşadamları Derneği (ÇASİAD) Lideri Semih Başaran ile Dardanel yöneticileri ve Çanakkaleliler katıldı.

‘İSTERİZ Kİ BU MARKALAR DAHA FAZLA OLSUN’

“Konjektürel meselelere karşın markalarımızın şubeler açıyor olması Çanakkale’mizin ve Türkiye’nin büyüyor olması bizim için çok değerli. Her şeye karşın çarklar dönüyor. Her şeye karşın yatırımlar devam ediyor” diyen AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Çanakkale köprüsü başta olmak üzere Ezine Besin İhtisas OSB, Ayvacık’taki tüneller, alt yapı yatırımları ve doğal gaz çalışmaları hepsi hamdolsun planlandığı halde devam ediyor. Köprüden evvelki Çanakkale ile köprüden sonraki Çanakkale’ye farklı bakmak zorundayız. Bu noktadan Avrupa 200 kilometre. Büyük imkanlarımız var lakin hala kentimizde bildiğiniz üzere markalaşmada, zincirleşmede büyük eksiğimiz var.

Dardanel, 40 yıldan beri bu topraklarda ekmek üretip, istihdam yaratıp, 3 bin şahsa ekmek veren, 25 ülkeye ihracat yapan devasa bir firma ancak isteriz ki Dardanel’lerin sayısı artsın, isteriz ki bu markalar daha fazla olsun. Kentimiz turizm olduğu kadar bir tarım kenti. Balığından ormanına kadar, tarihinden turizmine kadar hepsini büyütmek bizim misyonumuz.”

‘DARDANEL AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM’

CHP Genel Lider Yardımcısı Muharrem Erkek, “Çanakkale’mizin de ülkemizin de gereksinimi olan katma bedeli yüksek eser üretmek, marka olmak kıymetli. Dardanel markası da hem Çanakkale’miz için hem Türkiye için kıymetli. Türkiye’nin ve Çanakkale’mizin gururu. Bu nedenle ben Önen ailesine ve Dardanel ailesine Sayın Niyazi Önen nezdinde emek veren herkese çok teşekkür ediyorum. Yatırımlar devam ediyor, I Love Fish çok hoş ve balığı seveceğiz” sözlerini kullandı.

‘KÜÇÜK FİKİRLERDEN BÜYÜK İŞLER ÇIKIYOR’

Dardanel’in kurucusu Niyazi Önen açılışta yaptığı konuşmada, “İlk şubesini İstanbul’da açtığımız, ailemizin en yeni konsepti I Love Fish ile de balığı en ekonomik ve süratli halde en geniş kitlelere ulaştırmak istiyoruz. Gayemiz; I Love Fish markasını inovatif, lezzetli, kaliteli eserleriyle, uçtan uca harika müşteri tecrübesini tasarlayarak bir dünya markası haline getirmek. Bu konsepti franchise modeliyle ihraç ederek büyümeyi ve bu marka kanalıyla Çanakkale’den tüm dünyaya ihracatı artırmayı amaçlıyoruz. Yeni yarattığımız bu I Love Fish ile farklı bir konsept geliştirdik. 11 yıllık deneyimimiz ve geliştirdiğimiz eserlerden yola çıkarak hem Türkiye içerisinde hem de tüm dünyaya ihraç edebileceğimiz bir konsept yarattık. Bugün biz küçük bir I Love Fish şubesini açmıyoruz. Küme içerisinde çok değer verdiğimiz bu konsepti tüm Türkiye’ye ve dünyaya buradan ihraç edeceğiz. Yani Çanakkale’nin bağrından bir marka daha çıkıyor o da I Love Fish. Umudumuz, vizyonumuz ve hayalimiz bizim bu konsepti Çanakkale başta olmak üzere dünyadaki tüm girişimcilerin hizmetine sunmak. Burada yüzlercesini, binlercesini açmak. Biliyorsunuz küçük fikirlerden büyük işler çıkıyor. Tüm eserlerimizin hepsini buradaki fabrikamızda üretiyoruz. Çok büyük tonajlara ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların akabinde iştirakçiler kurdeleyi keserek, I Love Fish Çanakkale Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi ve konuklar I Love Fish’in sevilen lezzetleriyle tanıştı.

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*