Avcı Kopenhag’da konuştu: Şampiyonlar Ligi müziğini tekrar Trabzon’da dinletmek istiyoruz

Trabzonspor, UEFA Şampiyonlar Ligi play-off maçında yarın Danimarka grubu Kopenhag’a konuk olacağı maçın hazırlıklarını tamamladı.

Trabzonspor teknik yöneticisi Abdullah Avcı, kadronun Danimarkalı oyuncularından Andreas Cornelius ile maçın oynanacağı Parken Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yaptı.

AA’nın aktardığına nazaran Kopenhag ekibine ait bilgiler paylaşan Avcı, “Avrupa ve Şampiyonlar Ligi kültürüne sahip bir ekiple oynayacağız. 22 yıldır aralıksız Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi kümelerini oynayan, çok kıymetli tecrübeye, geçmişe, tarihe sahip bir kulüple karşılaşacağız. Genç, 24 yaş ortalaması olan bir grup. Yüksek şiddette baskı yapabiliyorlar. Duran topları kullanabiliyorlar ve tesirli olabiliyorlar. Seyirci atmosferi son derece etkili” dedi.

Avcı, Kopenhag’ın güçlü ve güçsüz taraflarını tahlil ettiklerini, bunun üzerine çalıştıklarını ve Trabzonspor’un uzun müddetten sonra Şampiyonlar Ligi kümelerinde olabilmesi için tüm hazırlıkları yaptıklarını söyledi.

Trabzonspor’un başında 21 ayı geride bıraktığını aktaran Avcı, “Avrupa’da oynanan her maçın zorlukları fazladır. Biz zihinsel ve fizikî olarak buna her biçimde hazırız. Uzun ortadan sonra Şampiyonlar Ligi’nin müziğini tekrar Trabzon’da dinletmek istiyoruz” diye konuştu.

Eski grubu Kopenhag’a karşı oynamanın özel olduğunu belirten Andreas Cornelius ise, “Kopenhag bu sene lige berbat başlangıç yaptı. 2 maçı da kazanmak istiyoruz. Sıkıntı bir maç olacak lakin kazanabiliriz.” dedi. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*