Bahar Kapıda bu hafta Kahramanmaraş’a konuk oldu!

Gündüz kuşağının sevilen programı Bahar Kapıda, her hafta Anadolu’nun gizli köşelerini Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşturuyor. 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan program bu hafta, yüzyıllardır pek çok medeniyete kucak açan Kahramanmaraş’a konuk oldu.

Kanal 7 ekranlarının ilgiyle takip edilen programı “Bahar Kapıda” her hafta Bahar Gelir’in sunumuyla izleyenlerin karşısına çıkıyor. Türkiye’nin eşsiz köşelerini gözler önüne seren fenomen program bu hafta tarih çağları boyunca farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış Kahramanmaraş‘tan evlere konuk oluyor.

Bahar Kapıda

Köklü tarihi, zengin kültürü ve doğa harikası manzaralarıyla görenleri kendine hayran bırakan Kahramanmaraş’a konuk olan Bahar Kapıda ekibi ilk olarak köy halkını ziyaret etti. Yufka yapan Kahramanmaraşlı kadınların CİMER’e şikayet edildiğini öğrenen Gelir, olayın iç yüzünü öğrenmek için kadınlarla derin bir sohbete girdi. Ardından dört bileziğini satarak civciv üretimine başlayan Tuğba Çakmak‘ı ziyaret eden Bahar Gelir, kuluçka tesisini gezerek o anları izleyenlerle paylaştı.

Bahar Kapıda Kahramanmaraşa konuk oldu

Bahar Kapıda ekibi son olarak yeteneğiyle görenleri kendine hayran bırakan Saadet Teyze‘nin yanında soluğu aldı. Nota okuyarak bağlama çalan 74 yaşındaki Saadet Teyze’nin sanatından çok etkilenen Bahar Gelir, bağlama eşliğinde türküler okudu.

Bahar Kapıda Kahramanmaraşta

Anadolu’nun her köşesinden hayatlar, hikayeler ve sohbetlerin ekranlara taşındığı Bahar Kapıda programı her Pazar saat 11:30’da Kanal 7 ekranlarında izleyenlerle buluşmaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*