Bakan Çavuşoğlu ve Binali Yıldırım’dan Afyon’a dayanak kelamı

Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri eski Başbakan ve AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ile birlikte AK Parti Genel Merkezi’nde Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Lideri ve AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım’ı ziyaret eden Afyon Gazeteciler Cemiyeti yöneticileri, Yıldırım ve grubunu Zafer Haftası kutlamaları için Afyonkarahisar’a davet ettiler.

Binali Yıldırım, Vali Yiğitbaşı ile görüştü

AGC Lideri Sezer Küçükkurt, AGC İdare Şurası üyeleri Mehmet Emin Güzbey, İsmail Akar ve Mehmet Abdioğulları, Afyonkarahisar’la ilgili kimi mevzulardaki taleplerini Milletvekili Ali Özkaya öncülüğünde Binali Yıldırım’a ilettiler. Mevzuların takipçisi olacaklarını belirten AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım ziyaret sırasında Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı ile de manzaralı olarak bir görüşme gerçekleştirdi.

Afyonkarahisar Türkiye’nin tapusudur

Vali Yiğitbaşı’na misyonunda muvaffakiyetler dileyen Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’ı ve Afyonkarahisar’ın insanını her vakit sevdiğini lisana getirdi. Görüşme sırasında Vali Yiğitbaşı “Sayın Başbakanım 100’üncü yıl kutlamalarımızda sizi de vilayetimizde görmekten erdem duyarız. Afyonkarahisar’a teşrif ederseniz memnun oluruz” daveti üzerine Yıldırım “Afyonkarahisar’ın insanı bizim için kıymetlidir. Size de vazifenizde muvaffakiyetler diliyorum. Afyonkarahisar Türkiye’nin tapusu, tüm yolların kesiştiği yerdir. İnşallah biz de Zafer Haftası’nda Afyonkarahisarımızı ziyaret edeceğiz” dedi.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da Vali Yiğitbaşı ile görüştü
Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nin ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Yıldırım’ın Vali Yiğitbaşı ile telefonda görüştüğünü gören Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Vali Yiğitbaşı’na muvaffakiyet dileklerini ileterek bir talepleri olup olmadığını sordu. Vali Yiğitbaşı’nın Afyonkarahisar’a daveti üzerine Bakan Çavuşoğlu da “En kısa müddette Afyonkarahisar’a gelerek sizleri ziyaret edeceğiz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*