Bu Altcoin’leri Not Alın: 3x Yapan Bile Var!

Geçen hafta en çok artan beş altcoin projesine, daha spesifik olarak, 19 Ağustos’tan 26 Ağustos’a uzanan haftaya göz atalım. Analist Valdrin Tahiri, ralli devamı için sıradaki teknik engelleri belirliyor.

  1. EOS (EOS): %25.85
  2. Theta Fuel (TFUEL): %19.63
  3. Chiliz (CHZ): %18.31
  4. Cosmos (ATOM): %18.14
  5. Decred (DCR): %12.63

19-26 Ağustos haftasında en çok değer kazanan 5 altcoin

EOS azalan direnç çizgilerinden çıktı

EOS, 18 Haziran’dan beri yükseliyor ve 12 Ağustos’ta azalan bir direnç çizgisinden çıktı. Bu kırılma, 22 Ağustos’ta 1,95 dolar kadar yükselişin başlangıcı oldu. Daha sonra, 1,90 dolarlık direnç alanından bir reddedilmeye neden oldu. Böylece uzun bir üst fitil oluşturdu. EOS o zamandan beri düşüş trendinde. Düşüş devam ederse, analiste göre en yakın destek alanı 1,40 dolarda olacak.

TFUEL yükselen paralel kanallarda işlem görüyor.

Diğer yandan TFUEL, 18 Haziran’dan beri yükselen paralel bir kanal içinde artıyor. 23 Ağustos’ta kanalın destek hattında sekti ve keskin bir yukarı doğru hareket başlattı (yeşil simge). Bu, 25 Ağustos’ta kanalın ortasının geri alınmasına neden oldu. TFUEL fiyatının en yakın direnç alanı 0,077 dolarda. Analiste göre bunun üzerine çıkmada başarılı olursa, kanaldan yukarı yönde ivme kazanması muhtemel.

Chiliz (CHZ) Hazirandan beri fiyatını üçe katladı

CHZ 18 Haziran’dan beri artıyor. Yukarı hareket, alçalan bir direnç çizgisinden kopmaya neden oldu ve 23 Ağustos’ta 0,26 doların en yüksek seviyesine ulaştı. Tüm yukarı doğru hareket, tamamlanmış bir beş dalga yapısına benziyor. Bununla birlikte, CHZ 0,28 dolarlık direnç alanı (kırmızı simge) tarafından reddedildi ve o zamandan beri düşüyor. Aşağı hareket devam ederse, analiste göre en yakın destek alanı 0.155 dolarda.

ATOM, yükselen paralel kanalda işlem görmeye devam ediyor

ATOM, TFUEL’e benzer şekilde, 19 Haziran’dan beri yükselen paralel bir kanal içinde artıyor. Bu ensada, kanalın içindeki hareket son derece dalgalı, bu hareketin düzeltici olduğunu gösteriyor. Eğer öyleyse, analiste göre kanaldan düşüş gelmesi kartlar arasında. 23 Ağustos’ta ATOM, kanalın direnç çizgisi tarafından ret gördü (kırmızı simge). Kanalın ortasının altında bir düşüş, bir bozulmayı daha olası hale getirecek.

DCR alçalan bir direnç çizgisini takip ediyor.

DCR, Aralık 2021’den bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düşüyor. Çizgi şu ana kadar dört reddedilmeye (kırmızı simgeler) neden oldu, en sonuncusu 5 Ağustos’ta. DCR bu çizgiden çıkmayı başarana kadar trend yükseliş olarak kabul edilemez.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Jerome Powell’ın yıllık Jackson Hole konuşmasındaki şahin açıklamaları ardından kripto para piyasası düşüşe geçti. Bununla birlikte, bazı uzmanlar, sıkı patikanın bir süre soğuyacağını öngörerek piyasalarda toparlanma bekliyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*