Canlı yayında açıkladı! ‘Galatasaray, 5 sene içerisinde bir Avrupa kupası kazanacak’

Süper Lig’de üst üste 14 galibiyetle rekor kıran Galatasaray, zirve yarışına tüm hızıyla devam ederken Milliyet Gazetesi muhabiri Nevzat Dindar, sarı-kırmızılı ekipteki son gelişmeleri aktardı. Skorer TV’de Nergis Aşkın’ın sorularını yanıtlayan Dindar, çarpıcı bir iddia ileri sürdü.

Nevzat Dindar’ın açıklamaları şu şekilde:

‘SEZONUN ÖZETİ GİBİ BİR MAÇTI’

“34 gün sonra bir resmi maç oynuyorsunuz. Bir tempo ve maç alışkanlığını kaybetmek olabilir. Bu arada Kasımpaşa’nın da performansına dikkat çekmek istiyorum. Onlarda da bir gelişim var. Selçuk İnan Galatasaray’ı iyi analiz etmiş. Önlemlerini çok iyi almıştı. Klasik sisteminden dışarı çıkması dikkat çekiciydi. Yine de Galatasaray’ın kaliteli ayakları sonucu değiştirebileceği izlenimini veriyordu. Bu isim Zaniolo’ydu. Okan hoca ısınmak için yolladığında tribünlerde heyecan fırtınası esmeye başladı. Sahaya girdiğinde ne olacağının habercisiydi. Kalite bu, yıldız oyuncu bu. Netice itibari ile kazanmak önemliydi. Maçı kazanıyor çünkü kaliteli futbolcuları var. Sezonun özeti gibi bir maçtı.”

‘A SINIF OYUNCU’

“Zaniolo’nun transfer süreci biraz ilginç oldu. Felaket nedeniyle sessiz sedasız Galatasaray’a geldi. Halbuki yer yerinden oynardı. Hayaldi gerçek oldu. İki hazırlık maçında da boş geçmemişti. Kaliteli, A sınıf bir oyuncu.”

‘SIRADAN İSİMLER DEĞİL’

“Galatasaray izlenilmesi keyifli bir takıma dönüştü. Doğru oyuncular Galatasaray’a getirildi. Sıradan isimler değil. Bugün dünya basını, İtalyan basını Zaniolo’yu konuşuyor. Tüm Avrupa kısaca… Böyle bir futbolcu getiriyorsunuz.”

ZANIOLO’NUN GELECEĞİ

“Okan hocaya da soruldu. Zaniolo, Galatasaray’ın 4.5 yıl sözleşmeli oyuncusu, 35 milyon euro çıkış maddesi var. Zaniolo’nun kalacağını düşünüyorum. Gitmek isteseydi kendisini bağlayacak maddelere imza atmazdı diye düşünüyorum. Şu aşamada ben yeni sezonda takımda olacağını düşünüyorum.”

‘KIYASLAMA YAPILAMAZ’

“Şimdi Fenerbahçeli bakıyor İrfan Can, Galatasaraylı bakıyor Zaniolo. Kıyaslama yapılamaz, aradaki fark bu zaten. Galatasaray taraftarı bu ayrıcalığa sahip özel oyuncuları izliyor. Galatasaray için çıta Zaniolo ve Icardi.”

‘MUSLERA ÖRNEK BİR FUTBOLCU’

“Muslera karakterli ve örnek bir futbolcu. Galatasaray’a yakışır oyuncudur Muslera. Belki risk alıyor ama çıkıyor oynuyor ama diğer oyunculara da örnek oluyor. Hep Zaniolo, Icardi diyoruz ama Mata belki saha içinde değil ama saha dışında çok önemli bir figür.”

‘5 SENE İÇERİSİNDE AVRUPA KUPASI GETİRECEK’

“Konferans Ligi için Galatasaray fazla, Avrupa Ligi’nde ise iyi bir başarı elde edebileceğini düşünüyorum. Galatasaray diğer kulvarlarda kupayı alabilecek düzeye gelir. Galatasaraylılar bir Avrupa kupası hayali kurabilir. Bu 5 sene içerisinde Galatasaray, ülkeye bir Avrupa kupası getirecek, hedef bu. Bu 5 sene Galatasaray ekonomik anlamda çok güçlü olacak.”

‘MERTENS’İN YETİŞMESİ ZOR’

“Mertens’in Konyaspor maçına yetişmesi biraz zor. Neredeyse 20 gündür takımla çalışmayan bir Mertens var. Ama hedef olarak açıkçası çok iyimser olur. Pozisyon itibari ile biraz daha fiziksel olarak hazır olmalı diye düşünüyorum.”

‘ENTERESAN GELİRLER ELDE EDECEK’

“Sacha Boey 20 milyonun altına satılmaz. Nelsson’un çıkış maddesi 25 milyon ve çok iyi teklifler geliyor. Zaten Galatasaray Nelsson için masaya oturmayacak. Onu ikna eden kulüp hangisi olursa Nelsson oraya gider. Herhangi bir şekilde pazarlık olmayacak. İki oyuncudan 40-45 milyon gelir elde edilebilir. Zaniolo’nun ise 35 milyon çıkış maddesi var. Kerem de futboluna olgunluk katmaya başladı. Kalacağını düşünüyorum ama 10-15 gelebilir. Galatasaray çok enteresan gelirler elde edecek.”

‘ICARDİ GİDERSE KENDİ ÜZÜLÜR’

“Icardi giderse kendi üzülür. Burada kendini buldu ve mutlu. Galatasaray taraftarı üzülmesin o giderse daha iyisi de bulunur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir