CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, CHP’li belediye liderlerine yönelik operasyonlara dikkat çekti

‘EN SIKINTI DÖNEM’

“Siyasi ve ekonomik açıdan Cumhuriyet tarihinin en sıkıntı süreçlerinden birini yaşıyoruz” diyen Torun, “Yoksulluk ve adaletsizlik ülkemizin her köşesini sarmış durumda. Yurttaşı değil de yalnızca kendi etrafının çıkarlarını düşünen bu iktidardan, bu ülkeye yarar gelmeyeceği açıktır. Artık milletimiz de kendisine sırtını dönenlerden dayanağını çekmiştir” sözünü kullandı. 

‘MASA BAŞI KUMPAS’

“Belediyelerimizin üzerindeki baskılar da her geçen gün artmaktadır. İktidar, sandıkta yenemediği belediye liderlerimizi karalamak için masa başı operasyonlardan medet umar hale gelmiştir” diyen Torun, kelamlarını şöyle sürdürdü: 

“Torba maddelerle, kararnamelerle, belediyelerimizin yetki ve gelirlerini ellerinden alıyorlar. Kaynakları, yalnızca muhalefet belediyesi diye kesiyorlar. Yetmiyor, tetikçi müfettişleri, her gün belediyelerimize gönderiyorlar. Masa başı operasyonlarla kumpas kuruyorlar. FETÖ’cüleri temizliyoruz diyorlar lakin FETÖ taktikleriyle siyasi cellatlık yapmaya devam ediyorlar.” 

Kamp kapsamında bugün yapılacak programa CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak. Çalıştayda liderler, hem ortak yapabilecekleri çalışmaları hem de önümüzdeki genel seçimler için neler yapabileceklerini konuşacak. 

VAN’DA AFİŞ YASAĞI!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*