CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nun ‘Bize katılın’ daveti toplumdan karşılık buldu

CHP Genel Lider Danışmanı Ahmet Nazif Yücel’in uyumu ile örgütlenen “Kılıçdaroğlu Gönüllüleri”, 25 Haziran’da CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun da iştirakiyle Ankara’da toplandı.

Partiden üst seviye isimlerin de yer aldığı toplantıda, Kılıçdaroğlu’nun partisinin küme toplantısında yaptığı “Bir yola çıkıyoruz, bize katılın” konuşmasına vurgu yapıldı. Gönüllülerin çalışmalarına ait Cumhuriyet’e konuşan Yücel, “Mart ayından itibaren ‘Kılıçdaroğlu Gönüllüleri’ ismiyle örgütlendik. Şimdi 20 bin civarında uyum kümemiz var lakin sayımız süratle artıyor. 81 vilayette örgütlenmemizi tamamladık” tabirlerini kullandı. Hareketin maksadına ait bilgi veren Yücel, “Genel liderimizin fikirlerinin her yere ulaşmasını ve bilhassa bağlantıda zorlandığımız bölümlerle buluşmak istiyoruz. Seçimlere bir yıl üzere bir müddet var. Genel liderimizin katılaşan bir adaylığı yok lakin aday olursa biz şimdiden hazırlığımızı yapıyoruz” diye konuştu.

AVUKATLARLA GÖRÜŞME

Gönüllülerin Ankara ve İç Anadolu’daki çalışmalarını yürüten Umut Eraslan ise katılanların ortasında yüklü olarak bugüne dek CHP faaliyetlerinde yer almamış şahıslar olduğunu belirterek “Bunun yanında partide misyon alanlar da var. Şu ana kadar birkaç buluşmamız oldu. Seçim günü avukat topluluğu oluşturmak için genç avukatlarla bir ortaya geldik. Katkı vermek isteyenlerle görüştük” sözlerini kullandı. İç Anadolu’da partinin az oy aldığı yerlere yoğunlaşacaklarını söyleyen Eraslan, “Çankırı, Kırşehir, Nevşehir, Niğde üzere yerlerde meslek odası, kanaat başkanları ziyaretleri yaptık. Çalışmalarımızı bu kapsamda devam ettireceğiz. Ankara’nın 25 ilçesinde de daha evvel ulaşamadığımız, Kılıçdaroğlu’na hiç oy vermemiş kısımlara ulaşacağız” diye konuştu.

“BEKLENTİNİN SONUCU”

CHP Genel Lider Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak da gönüllülere ait “Toplumdan gelen büyük bir beklentinin sonucu oluştu. Kemal Bey’in ‘Bize katılın’ davetinden sonra kesitlerden ‘Biz de bu sürecin içinde olmak istiyoruz. Ülkenin bu problemli sürecinde biz de bir şeyler yapmak istiyoruz. Lakin parti üyesi de olamıyoruz. Ne yapabiliriz?’ diyenler oluyordu. Bu talebin sonucu bu türlü bir örgütlenme doğdu. Bu halkın ‘Bize katılın’ davetine yanıtıdır” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*