CHP’li Mahmut Tanal toplumsal medya hesabından paylaştı: ‘Doruç İlköğretim Okulu, jandarma tarafından basıldı’

Mahmut Tanal, dün Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde bulunan Doruç İlköğretim Okulu’nu ziyaret etmiş ve okulun eğitime elverişli olmadığını belirtmişti. Tanal, Şanlıurfa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün okuldan manzara alınmaması için bugün okula jandarma çağırdığını toplumsal medya hesabından duyurdu.

Tanal, şu açıklamayı yaptı:

“JANDARMA TARAFINDAN TABİR YERİNDEYSE BASILDI”

“Dün ziyaret ettiğimiz Şanlıurfa Harran Doruç İlköğretim Okulu, jandarma tarafından tabir yerindeyse basıldı! Ulusal Eğitim Müdürlüğü, köylülerin fotoğraf çekimini engellemek için okula asker çağırdı. Çocuk Muhafaza Kanunu’na nazaran, çocukların yanında üniformalı, silahlı askerin, polisin bulunması cürümdür. Bir çocuk karakola götürüldüğü vakit dahi eşlik eden asker ve polisler sivil olur. Şanlıurfa İl-İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, kendi hizmet kusurlarını örtmek için ilkokula silahlı asker yığdı! Bu durum, minik öğrencilerde ömür uzunluğu travmaya yol açacaktır. Çocuğun psikolojisini düşünmüyorlar. Tek düşündükleri, koltukları. Hiç mi pedagoji eğitimi almadınız?

“ELLERİNDE KÜREKLE OKUL ETRAFINI TEMİZLEDİ”

Neden mi jandarmayı çağırdılar? Zira dünkü ziyaretimizde okulun içler acısı halini tüm Türkiye’ye gösterdik. İl-İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü, panikle etrafı ‘makyajlamaya’ başladı. Bu sabah Doruç Köyü Doruç İlköğretim Okulu’nda, eğitim saatinde sınıfta ellerinde kalemle öğrencilere ders vermesi gereken öğretmenler, ellerinde kürekle okul etrafını temizledi. Köylüler fotoğraf çekince, imaj alınmasını engellemek niyetiyle jandarma getirildi. Okulun içerisine de kimse alınmıyor.”

NE OLMUŞTU?

CHP’li Tanal, dün Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde bulunan Doruç İlköğretim Okulu’nu ziyaret etmiş ve eğitime elverişli olmadığını belirtmişti. Bugün, Şanlıurfa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Mahmut Tanal’ı da etiketleyerek, “Harran Doruç İlköğretim Okulu’nu ziyaret eden Vilayet Müdürümüz Fevzi Kurt, eğitim-öğretimin aksamadan yürütüldüğü okulumuzda öğretmen ve öğrencilerimizle bir ortaya geldi ve planlama, ders kitapları ve fiziki şartları güzelleştirme manasında öğretmenlerimizin yanında olduğunu belirtti” iletisiyle fotoğraf paylaşmıştı.

Tanal da Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün paylaşımını alıntıladı ve “Masal anlatmayı bırak Müdür Bey! Sizce burası bir eğitim yuvası mı? Urfa Harran Doruç İlköğretim Okulu’ndaki birtakım imajları sansürlemek zorunda kaldık. Bizim dünkü ziyaretimizin akabinde gidip panikle paklığa başlamışsınız” notu ile okuldan görüntü paylaştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*