Dolar 17 lirayı aştı, ‘Oh dolar düşüyor’ diyen Cem Küçük gündem oldu

TL’de aylardır devam eden paha kaybı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası yaptığı ‘politika faizini artırmak bir yana daha da düşüreceğiz’ açıklaması sonrası hızlandı. Dolar bu sabah itibariyle 17 lira hududunu, euro ise 18 lirayı aştı. Merkez Bankası her ne kadar siyaset faizini sabit tutsa da, bankaların muhtaçlık kredisi faizleri de son bir yılda yaklaşık 3 kat arttı.

Durum bu türlü olunca Türkiye gazetesi muharriri Cem Küçük’ün Prof. Dr. Ersan Şen’le Habertürk canlı yayınındaki tartışması toplumsal medyada yine gündeme geldi.

‘DOLAR DÜŞMEZ DİYENLER YANILDI’ DEMİŞTİ

2021’in aralık ayında Habertürk’teki canlı yayında, ekonomik kriz ve dövizdeki ani değişimler konuşulmuş; Cem Küçük, Ersan Şen’in evvelki açıklamalarını hatırlatarak “Sayın Ersan Şen’in tüm argümanları çöktü. ‘Sıcak para girmeden dolar düşmez’ demişti, yanıldı. Hem faiz hem döviz düşüyor. Verecek karşılığı yok. Bu çok düzgün bir sistemdir. İktisat uyguna gidiyor, milletin iktisadı düzeliyor. Moralin bozulmasın” sözlerini kullanmıştı.

Küçük’e karşılık veren Şen ise “Devlet o garantileri kimin cebinden ödeyecek, hangi vatandaşın cebinden ödeyecek. Merhum Turgut Özal söyledi bu sistemin ne kadar yanlış olduğunu. Sen söylediğin palavralara inan” demişti.

Bu sırada Cem Küçük’ün elini göğsüne aşağı üst götürerek, “Oh dolar düşüyor, oh faiz düşüyor, faiz lobileri üzülüyor” demesi dikkat çekmişti. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*