Elazığ’da yurttaşlar hastaneden randevu almamaktan şikayetçi: ‘Hasta mısın köle misin aşikâr değil’

Gözlüğünü kaybettiğini ve yine alabilmek için göz hekimine muayene olması gerektiğini söyleyen M. K. isimli yurttaş randevu için Karakoçan ve Kovancılar ilçelerindeki hastanelere yönlendirildiğini, uzak olduğu için buraya gidemediğini söyledi.

“RANDEVU TALEBİ OLUŞTURULAMIYOR”

Randevu sistemi üzerinden 182 nolu çizgisi arayan bir vatandaş kayıtların açık olmaması nedeni ile randevu alamadı. Merkezden telefona yanıt veren davet merkezi vazifelisi ile randevu bilgilerine ulaşılamadığını o nedenle randevu talebi oluşturamadığını söyleyerek vatandaşa, “Karakoçan ya da Kovancılar Devlet Hastanesinden randevu kaydı oluşturabilirsiniz” biçiminde cevap aldı. Vatandaş, “Ben göz tabibine geldim. Dediler ki ‘gün alacaksın, telefonla alıyoruz’ diyor. Ya Karakoçan’a ya öteki yer Kovancılar’a. Ben gözlüklerimi kaybettim, ben mağdurum” dedi.

“HASTA MISIN KÖLE MİSİN BELİRLİ DEĞİL”

Hülya Şenocak isimli vatandaş da 8 yıl evvel yanlış bir tedavi aldığını ve bundan ötürü böbreklerinde dert olduğunu, denetime gittiğinde ise ‘kendi hekimine git’ denildiğini söyledi. Şenocak şunları söyledi:

“Benim hekimim ölmüş. Ben artık kime gideyim. Büyük hastane yapıldı. Artık sıra beklemeyiz dedik 3 ay sonra MR’a tomografiye gün veriyorlar bizi ister istemez özel hastaneye yönlendiriyorlar özel hastanelerde ödediğimiz fahiş fiyatları söylemiyoruz. Fethi Sekin Devlet Hastanesi ve Araştırma Hastanesi katiyetle randıman veren bir hastane değil. Ben 8 yıldır hastayım 4 ameliyat geçirdim gidiyorum ‘başka doktora git’, ‘seni ameliyat edene git’ diyorlar. Beni ameliyat eden hekim öldü. Ben 8 yıldır bu acıyı çekiyorum artık özel hastanelere verdiğimiz parayı Fethi Sekin Hastanesi yüzünden veriyoruz. 3 ay sonraya gün veriyorlar 3 ay sonra geleceksin diyorlar. Donanımlı hastane bu halde mi olur? Hastaneye gidiyoruz girişindeki kızlara soruyoruz, erkeklere şu poliklinik nerede diye burun ucu ile bize yanıt veriyorlar. Hasta mısın orada köle misin belirli değil. Yazık ki bu koskoca hastaneyi Elazığ’a mal olmuş bir hastaneyi bu türlü sorumsuz beşerler yönetiyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*