Emine Erdoğan Tarihi Ankara Kalesi’ndeki El Sanatları ve Tasarım Merkezi’ni gezdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Tarihi Ankara Kalesi’nde bulunan İz Ankara El Sanatları ve Tasarım Merkezi’ndeki sanat atölyelerini gezdi. Erdoğan, eserlerde emeği geçen sanatçıları tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, sıfır atık ve sürdürülebilirlik etkinliklerinin yanı sıra sanat ve tasarım alanlarında da ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. Geçtiğimiz gün Tarihi Ankara Kalesi’nde gerçekleştirdiği İz Ankara El Sanatları ve Tasarım Merkezi ziyaretinde atölyeleri gezen Erdoğan, bu merkezin kadınlar için büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi. Öte yandan Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı ziyarete dair paylaşımlarda bulundu.

Emine Erdoğan

“MAHARETLİ ELLER İÇİN BİR FIRSAT”

Erdoğan, kendi Twitter hesabından ziyaretine dair paylaşımlarını şu notla yaptı:

“Tarihi Ankara Kalesi’nde bulunan İz Ankara El Sanatları ve Tasarım Merkezi’nde değerlerimiz bugüne ait bir dille yorumlanıyor. Cam, takı ve dokuma atölyelerinde işlenen özel tasarım her eserde Ankara’nın izi var. Sanatçılarımızı gönülden tebrik ediyorum. @AnkaraValiligi”

Emine Erdoğan Tarihi Ankara Kalesini gezdi

Kadın Eğitim Kültür Merkezlerini de gezen Erdoğan, “Ulucanlar Cezaevi Müzesi Sanat Sokağı’nı ziyaret ettim. Ihlamur kokan, sanatla iç içe olan bu güzel mekâna herkesi davet ediyorum. @altindagbel Kadın Eğitim Kültür Merkezlerinde ise üretim, istihdam ve sanat var. Üretken kadın kursiyerlerin el emeği ürünlerinin sergisini gezdim” diyerek bu merkezlerin kadınlar için büyük bir fırsat olduğunu da dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşi Emine Erdoğan

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*