Fenerbahçe’de gündem tekrar Alexander Sörloth!

Fenerbahçe’de yıldız santrfor arayışları tekrar başladı. Muhteşem Lig’i uygun bilen ve bitiricilik düzeyi yüksek olan bir isim arayan Sarı-lacivertliler, daha evvel beklemeye aldıkları Alexander Sörloth transferini tekrar gündeme aldı.

Sözcü’nün haberine nazaran, Leipzig’in Chelsea’den ayrılmak isteyen eski oyuncusu Timo Werner için devreye girmesi üzerine Fenerbahçe Sörloth için yine nabız yoklamaya başladı. Alman kulübü, Werner’i alırsa bu sefer Sörloth’un ayrılmasına müsaade verecek.

TEKLİF KİRALIK

Leipzig’in Werner transferini yakından takip eden Fenerbahçe, bu transferi bir fırsat olarak görüyor. İdare, zarurî satın alma hususu ile birlikte Sörloth’u kiralamak için Leipzig’in kapısını çaldı. Lider Ali Koç’un da Sörloth transferi için şahsen devrede olduğu ve kuralların zorlanacağı söz edildi.

TRABZON’DA KRAL OLMUŞTU

Alexander Sörloth, 2019-20 döneminde formasını giydiği Trabzonspor’da Muhteşem Lig’in gol hükümdarı olmuş, üç kulvarda tam 33 gol kaydetmeyi başarmıştı. 2020-21 döneminde 20 milyon euro karşılığında Leipzig’e transfer olan Sörloth, geçtiğimiz dönemi kiralık olarak Real Sociedad’da geçirmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*