Galatasaray yeni teknik yöneticisini bekliyor

Galatasaray’da yeni idare mazbatalarını alır almaz yeni hoca ve transferler için çalışmalara başlayacak. Birinci olarak Torrent ile yollar ayrılacak.

Galatasaray’da ateşten gömleği giyen isim, Dursun Özbek oldu. Sarı-kırmızılı kulübü ikinci sefer yönetecek olan Özbek ve takımı, beklendiği üzere işe futbol grubundan başlayacak. Mazbatalarını yarın alacak yeni idare, teknik yönetici ve transferler için Florya Metin Oktay Tesisleri’ne üs kuracak. İşte şiddetli sürecin takvimi:

TERİM SÜRPRİZ OLMAZ

Çarşamba günü Domenec Torrent ile masaya oturulacak. İspanyol hoca ile yola devam edilmeyecek. Tazminatı olmayan Torrent ve grubunun, maaşları ödenerek gönderilmesi bekleniyor. Alacaklarının azaltılması için pazarlık yapılacak.

Yönetim, yeni hoca için perşembe günü toplanacak ve teşebbüslere başlayacak. Masada 3 isim var. Yerli hoca ile çalışmak istediği bilinen Özbek’in aklındaki ismin Okan Buruk olduğu söyleniyor. Tudor ve Gallardo da listede. Terim ise sürpriz olmayacak.

ORHAN AK GÜNDEMDE

Trabzonspor’da Abdullah Avcı’nın yardımcılığını yapan Orhan Ak’ın, teknik takıma dahil olması isteniyor. Bunun için bordo-mavililerin işvereni Ahmet Ağaoğlu ile görüşülecek.

Teknik grup tamamlandıktan sonra takım yapılanmasına geçilecek. Özbek, devre ortasına kadar hiçbir futbolcuyu satmak istemiyor. Bu; Kerem, Marcao ve Nelsson’la devam edilmesi manasına geliyor.

TUDOR İSTANBUL’A GELİYOR

Şubat-Aralık 2017 ortasında Galatasaray’ı çalıştıran Igor Tudor’un yarın İstanbul’a gelecek olması, baş karıştırdı. Hırvat hocanın özel işleri için geleceği öğrenildi. Lakin sarı-kırmızılı idarenin, listesindeki Tudor ile görüşmesi bekleniyor.

GOMİS’E VEDA EDİLEBİLİR

Seçim öncesi planlamalarında futbol kadrosunun çok fazla transfere muhtaçlığı olmadığı belirlendi. Özbek de ekibi bozmayı düşünmediklerini açıkladı. Sarı-kırmızılıların iki orta saha ve bir forvet ile transferi kapatması bekleniyor.

Kaderini yeni teknik yönetici belirleyecek olsa da Gomis’in kalması sıkıntı görünüyor. Yaşı ilerlediği için eski verimliliğinde olmayan Fransız forvet ile yollar ayrılabilir. Yeni santrfor, Gomis’in yedek kalması manasına da geliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*