Her bütçeye uygun tatil planı mümkün

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Lakin son devirde fiyatlarda yaşanan yükseliş tatil planı yapanı düşündürüyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yardımcısı Ali Bilir, artan maliyetlerin tatil planına mahzur oluşturmadığını söyledi. Bilir, “Herkesin tatil yapabileceği imkanlar ülkemizde var. Seyahat acentalarımız her keseye nazaran tatil imkânı sunuyor” dedi. 2 yıllık pandemi sürecinin Türkiye’ye yeni bir tatil alışkanlığı getirdiğini söz eden Bilir, kültür, gastronomi, tabiat üzere turizm tiplerinin ortaya çıkmaya başladığını kaydetti.

Ali Bilir

TATİL KREDİSİ DEVREDE

Artan fiyatlara karşı tatil tekliflerinde bulunan Bilir, “Tatil tek başına bir eser değil. Bu eserlerde geçen seneye nazaran yüzde 70 civarında bir artış kelam konusu. Tatilin hayal olmaması için biz daima olarak paydaşlarımızla birlikte yeni imkanlar oluşturmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bankalarla yaptığımız mutabakatlar gereği tatil yapamayacak olan dar kesitli vatandaşlarımız için tatil kredileri imkanları oluşturmaya başladık. Maliyetlerin aşağı çekilmesi için çalışmalar yapılıyor” dedi.

YAKIN BÖLGELERİ SEÇİN

Ali Bilir, Ulaşım maliyetlerinin yüzde 100 arttığına dikkat çekti. Bilir, “Ailelerimize kendi bölgelerine daha yakın tatil yapabilecekleri yerleri seçmeliler. Bugün geçersiz seyahat acentacılığı artan bir durum. Tatile giderken mağduriyet yaşamamaları için kesinlikle seyahat acentalarını kullansınlar. Acentalarımız, ailelere en uygun tatil bölgesini, tesisini bulacaktır” biçiminde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*