Hücuma uğradı, tek gözle şampiyon oldu! Wilfried Happio’dan unutulmayacak zafer

Fransa 400 Metre Engelli Şampiyonası evvelki gün ülkenin kuzeybatısındaki Caen kentinde düzenlendi. Yarıştan çabucak evvel akına uğrayan Wifried Happio, rakiplerini geride bırakarak şampiyonluğa koştu.

Fransa’nın Karayiplerdeki sömürgesi Martinik asıllı Happio, ulusal seviyedeki yarış öncesi pist kenarında ısınıyordu.

O anlarda antrenörü Olivier Vallaeys ile yarışı konuşan Happio, bir anda hiç beklemediği bir taarruza uğradı.

ANTRENÖRÜ KURTARDI!

Tribünlerdeki güvenlik tedbirlerini aşan bir seyirci, pistin kenarında ısınan Happio’nun üzerine atlayarak saldırmaya başladı.

23 yaşındaki genç atletin gözünde ağır hasar oluşturan saldırgana birinci müdahaleyi Olivier Vallaeys yaptı. Happio’nun antrenörü, saldırganı atletinden uzaklaştırarak polis gruplarına teslim etti. 

Yerel polis Happio’nun saldırganını tutuklayıp karakola götürürken 400 metre engelli yarışına yalnızca 20 dakika kalmıştı.

Sol gözü kanlar içinde kalan Happio, sıhhat takımlarının birinci müdahalesinden sonra yarışmak istediğini antrenörüne belirtti.

KARİYER REKORUNU KIRDI

Antrenörünün onayını alan genç sportmen, sol gözüne bandaj takarak piste çıktı. 400 metreyi 48.57 saniyede koşan Happio, hem Fransa şampiyonu hem de ferdî mesleğinin en yeterli derecesini elde etti.

Yarıştan sonra rakipleri Happio’nun yanına gelip tebrik ederken, Martinik asıllı atlet da sevincini antrenörüyle birlikte yaşadı.

400 metre engelli şampiyonluğundan sonra açıklama yapan atlet: “Bu bahsin üzerinde durmak istemiyorum. Bu soruna işin ehilleri bakacak. Fizikî olarak güzel durumdayım. Yarışa gelirsek, çok çalıştık; çok fazla efor sarf ettik ve kazandık” diye konuştu.

Ödül merasimine gözlükle çıkan atlet, seremoniden çabucak sonra tetkik emelli Caen’deki en yakın hastaneye gitti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*