İstek Çalımbay: Yuhalamaktan vazgeçmeleri gerekiyor

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, Slavia Prag maçı öncesi yaptığı açıklamada taraftara davette bulundu.

UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi birinci maçında Slavia Prag ile karşılaşacak olan Demir Küme Sivasspor’da teknik yönetici İstek Çalımbay, müsabaka öncesinde maçın oynanacağı Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi.

Taraftarlara seslenen İstek Çalımbay şunları söyledi:

“Geldiğim günden beri söylüyorum, bir muvaffakiyet yakalayacaksak taraftarın takviyesiyle yakalayacağız. Son maçlarda oynayan oyuncularımızı yuhalamaktan vazgeçmeleri gerekiyor. Hiçbir oyuncu alana berbat oynamak için çıkmaz, elinden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Maçın içerisinde siz şayet onları yuhalarsanız, daha da inançsız hale gelirler. Ne olursa olsun 90 dakika taraftarların ekiplerine sahip çıkması lazım. Yarın oynayacağımız maç yalnızca bizi ilgilendirmiyor. Türkiye’yi de ilgilendiriyor. Puan açısından, her açıdan. Bu yüzden herkesin takviye vermesi gerekiyor.”

“HER TARAFI TEHLİKELİ BİR TAKIM”

Teknik yönetici İstek Çalımbay, 3 yıldır Avrupa’ya gittiklerini hatırlatarak, “Çok güçlü kadrolarla oynadık. Tekrar bu güçlü ekiplerden birisi. Son üç maçlarına baktığınız vakit ligde 4-0, 6-0, 7-0 üzere net galibiyetler alan bir grup. Her tarafı tehlikeli bir grup. Onun için bizim her şeyden evvel çok uygun bir biçimde konsantre olmamız gerekiyor, her şeyimizin çok uygun olması gerekiyor. Bu kümeden çıkacağımıza inanıyorum. Bu kümenin bence iki grubu, biz ve Slavia Prag kümede çekişir. Ancak öteki kadroları katiyetle küçümsemiyoruz. Zira onlarda kendi ülkelerinin şampiyon grupları. Onun için bizim burada yapacağımız alanımızda oynayacağımız maçları düzgün bir biçimde bitirmemiz gerekiyor” dedi.

“GRUPTAN ÇIKACAK KAPASİTEDE BİR TAKIMIZ”

Ligde son maçlarda düzgün oynadıklarını lakin yakaladıkları durumları değerlendiremediklerini söyleyen Çalımbay, “Takımımızda bir düzelme var ve yeni gelen arkadaşlarımızın ahenk süreci yavaş yavaş uyguna gerçek gidiyor. Kondisyon olarak hazır olmayan arkadaşlarımızda oynadıkça daha yeterli duruma geliyorlar. Onun için bu kümeden çıkacak kapasitede bir grubuz ve bunu da yapacağız, bütün niyetimiz de bu. Kapanık oynayan bir ekip istemiyorum. Taraftarımız da gelirse bir avantajımız var ve tek gayemiz buradan galibiyetle ayrılmak. Antrenörlük yaşantımda ve futbolculuk hayatımda kapanık futbolu yahut geriye çekilip puan almayı hiç düşünmedim. Güçlü ve uygun bir kadroyuz, inşallah uygun bir şeyler yapacağız” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*