İzmir’de doktora dehşeti yaşattılar: 5 kişi birden saldırdı

İzmir’in Bornova ilçesinde bir tabip, 5 kişilik küme tarafından darp edildi.

Olay, dün akşam saat 18.45 sıralarında Bornova ilçesi Kazım Dirik Mahallesi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde bulunan bir kliniğin önünde meydana geldi.

Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Canberk Gül, yaklaşık 10 gün evvel açmış olduğu kliniğinin önünde 5 kişilik küme tarafından darp edildi.

Vatandaşların da ayırmaya çalıştığı atak anı güvenlik kameralarına anbean yansırken, ihbar üzerine bölgeye polis ve 112 Acil Sıhhat takımları sevk edildi.

Tabip Gül’ün kaldırıldığı hastanede köprücük kemiğinin kırıldığı tespit edildi. Şüphelilerden 4’ü yakalanırken, 1’i kaçtı. Hastanenin akabinde karakola giden Gül, darp olayına karışmadığını tabir ettiği lokal sahibinden şikayetçi olmadı.

Tabibin şikayetçi olması üzerine öteki 3 kişi gözaltına alınırken, taarruz sonrası kaçan 1 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

ALDIĞI DARBELER SONUCU KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRILDI

Güvenlik kameralarına yansıyan manzaralarda, kalabalık kümenin hekim Gül’e saldırdığı ve etraftaki vatandaşların arbedeyi ayırmaya çalıştığı görülürken, köprücük kemiğinin kırılması sonucu 1 ay çalışamaz raporu alan Gül, yaşadığı kaygı dolu anları anlattı.

Ataktan 1 hafta evvel, yaklaşık 2 yıldır lokal ismi altında kumar oynatıldığını ileri sürdüğü işletme sahibinden ve yanındaki Sedat Ö. isimli şahıstan, kliniğin üst tarafından bulunan ve lokale ilişkin olan güvenlik kameralarının kaldırılmasını rica ettiğini söyleyen Gül, “Bunun üzerine Sedat Ö., beni ‘akıllı ol yoksa ayağını kaydırırız’ diye tehdit etti. Sonrasında ismini bilmediğim yer sahibi yanıma gelince ondan ‘kliniğimdeki hastalar rahatsız olduğundan ötürü kliniğimin tarafına geçmemelerini ve içeride bulunan bayan hastalarıma bakmamalarını, hastalarımın bakışlarından rahatsız olduklarını söyledim’” dedi.

1 hafta evvel kendisini tehdit eden Sedat Ö.’nün dün akşam saatlerinde kliniğin önünden geçmesi üzerine kendisine, ‘patronun ile mutabakat yapmıştık, sen bu muahedeyi bozuyorsun’ ikazında bulunduğunu söyleyen Gül, şu tabirleri kullandı:

*Bunun üzerine Sedat Ö., ‘gel bakalım sen buraya’ diyerek beni kameraların olmadığı alana çekmeye çalıştı.

*Benim gitmemem üzerine ortalarında Sedat Ö., Suat Ö. ve Bülent A. ile ismini bilmediğim iki kişinin de dahil olduğu 5 kişilik kümenin saldırısına uğradım.

*Uğradığım darp sonucu köprücük kemiğim kırıldı ve hastanede yapılan muayene sonucunda 1 ay çalışamaz raporu verildi.

Olay esnasında ‘seni öldüreceğim, soyunu kurutacağım’ diyerek kendisini tehdit eden şahsın polisler gelmeden evvel kaçtığını kendisinin ise kliniğe girerek kapıları kilitlediğini söyleyen Gül, “Hastanedeki muayeneden sonra karakola gittiğimde Sedat Ö.’nün beraberindeki şahıslara, ‘Yeşilova’dan bir iki kişiyi arayıp yerin camlarını indirelim, buna da sıkalım’ dediğini duydum. Başıma bir şey gelirse bu bireyler sorumludur” diye konuştu.

Yan taraftaki lokal boşaldığı takdirde oraya Dr. Canberk Akademi’yi kurmayı düşündüğünü söyleyen Gül kelamlarını şu halde sonlandırdı:

*Maddi durumu ne olursa olsun çocukları oraya toplayarak son teknoloji bir kütüphane kurmayı düşünüyorum. O tabelanın altında ise ‘Bir çocuk değişir, dünya değişir’ kelamlarını yazdırmak istiyorum.”

Tabip Canberk Gül’ün darp edildiği esnada Muş’tan İzmir’e gelen kız kardeşini muayene ettirmek için klinikte bulunduklarını belirten Fatih Karahan ise şunları söyledi

*Kumarcı olduğu söylenen 4-5 kişi hocamızı darp etmiş. Olağan bu duruma üzüldük. Bin 500 kilometreden buralara gelerek hocamıza tedavi olmak isteyen beşerler var. Paha vermek lazım. Bu stil ehil beşerler sıkıntı yetişiyor.

*Dünya literatürüne geçmiş 4 beşerden birisi. Bence yazık. Hatalıların bulunup cezalandırılmasını isterim. (İHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*