KPSS Lisans müracaatları başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2022-Kamu İşçi Seçme İmtihanı (KPSS) müracaatları ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Kamu İşçi Seçme İmtihanının (2022-KPSS Lisans) Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 31 Temmuz 2022 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları 06-07 Ağustos 2022 tarihlerinde, MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu (ÖABT) 14 Ağustos 2022 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde vazife almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Adayların tümü, 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak olan sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar imtihanın öbür oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.”

ÖSYM SİTESİNDE YAPILABİLECEK

Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT müracaatları, 24 Mayıs-6 Haziran 2022 tarihleri ortasında alınacak. DHBT müracaatları ise 7-17 Ekim 2022 tarihleri ortasında olacak.

Adaylar, müracaatlarını elektronik ortamda ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla yahut kişisel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yahut ÖSYM Aday Süreçleri Taşınabilir uygulamasından yapabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*