Omar hakkında çıkan tezleri yalanladı!

Leo Dubois transferi ve Sacha Boey’in yükselen formu sonrası Galatasaray’da Omar Elabdellaoui’nin gözden çıkarıldığı, Sarı Kırmızılı grubun Norveçli sağ bekle fesih görüşmelerine başladığı, deneyimli oyuncunun ise alacaklarının tamamını talep ettiği tez ediliyordu.

Kontratının bitimine 1 yıl kalan Omar’ın 1 milyon 400 bin Euro talep etmesi savları toplumsal medyada Galatasaraylı taraftarların reaksiyonunu çekerken 30 yaşındaki oyuncudan açıklama geldi. Dönem başı kendisini isteyen grupları hocası Okan Buruk’un takım planlamasında yer aldığı için reddettiğini açıklayan Omar, kısa mühlet evvel Futbol Direktörü Cenk Ergün’le görüştüğünü duyurdu.

Ergün’ün kendisinden kulüp bulmasını istediğini belirten deneyimli oyuncu, ‘‘Menajerime çabucak bir kadro bulmasını söyleyeceğimi ilettim’‘ tabirlerini kullandı.

Omar, şahsî toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi;

“Sevgili Galatasaray ailem, 

Benimle ilgili medyada çıkan haberlere inanmak yerine gerçeği benden öğrenmenizi istedim. Bunu menajerime ilettiğimde bahisle ilgileneceğini ve elinden geleni yapacağını; benim bu süreçte idmanlara devam edip, formda kalmayı sürdürmemi söyledi.

Sezon öncesi menajerim, beni isteyen birtakım grupların teklifleri olduğunu iletti. Hocamızla konuşup, kendisi bana planlarının içinde olduğumu söyledikten sonra menajerime öbür tüm teklifleri unutmasını, burada kalmak ve kadroya yardımcı olmak istediğimi söyledim. 

Sadece bir kaç gün evvel, transfer sezonunun kapanmasına az müddet kala; Cenk Ergün bana, kulübün kendime yeni bir kadro bulmamı istediğini söyledi. Ona, bunun benim için çok sürpriz olduğunu fakat kulüp bu türlü istiyorsa çok az bir vakit kalmasına karşın menajerime çabucak bir grup bulmasını söyleyeceğimi ilettim.

Bunu menajerime ilettiğimde mevzuyla ilgileneceğini ve elinden geleni yapacağını; benim bu süreçte idmanlara devam edip, formda kalmayı sürdürmemi söyledi. O andan itibaren ne kulüpten ne de menajerimden ekip bulmayla ilgili bir şey duydum.

Bazı beşerler ne derse desin bu kulübe olan sevgim ve hürmetim sürüyor. Olağan kaidelerde medyada söylenenlere dair çıkıp konuşmuyorum fakat birilerinin beni makus bir durumda bırakmaya çalıştığını hissederek bir açıklama yapmak zorunda kaldım.

Benim için ettiğiniz duaları ve dayanağınızı hiç unutmadım ve unutmayacağım. Bana inanın. Ve her vakit ekibimin ve tüm Galatasaray ailemin başarılı olmasını dileyeceğim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*