‘Siyasetçi’ dediler, PKK’nın özel kuryesi çıktı

Yasin Bulut, Irak’ın kuzeyinde silahlı hücum sonucu öldü. Terör örgütünün yayın organları olayı, “Kürt siyasetçi suikast sonucu hayatını kaybetti” diye duyurdu. Bulut’un PKK’nın önder takımıyla temaslı olduğu, Kandil ile Mahmur Kampı ortasında taşıyan özel kuryelik yaptığı ortaya çıktı.

Irak’ın Süleymaniye kentinde 17 Eylül 2021 günü konutundan çıktıktan sonra Çarçıra Mahallesi’nde uğradığı silahlı atak sonucu 4 kurşunla hayatını kaybeden ve üzerinde Yusuf Murad ismine düzenlenmiş düzmece Irak kimliği çıkan Yasin Bulut’un terör örgütü PKK’nın saklı özel kuryesi olduğu ortaya çıktı.

Yasin Bulut’un uğradığı suikast sonucu öldürülmesinden sonra terör örgütü güdümündeki yayınlarda Yasin Bulut’un uzun vakitten beri Irak’ta ikamet eden kelamda Kürt siyasetçi olduğunu belirtilmişti. Sivil kıyafetleriyle bir kitaplık önünde çekilmiş fotoğrafları yayınlayan Bulut’un PKK kontağı gizlenmişti.

44 YILDAN BERİ TERÖR ÖRGÜTÜ İÇİNDE

Yasin Bulut’un uydurma Irak kimliğiyle faaliyet yürüttüğü ve örgüt içindeki kapalılığını sağlayabilmek için Şükrü Serhat kod ismini kullandığı bildirildi. Bulut’un Kars nüfusuna kayıtlı olduğu, PKK’nın kurucu takımları ortasında yer aldığı, 1978 yılında terör örgütüne katıldığı ve 11 yıl cezaevinde kaldıktan sonra 1991 yılında tahliye olunca yine örgüte katıldığı ve bu tarihten beri Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki bölgelerde Kandil’deki örgüt karargâhına saklı özel kuryelik yaptığı, örgüt içi yazışmaların yapıldığı kriptolu notları taşıdığı belirtildi.

Yasin Bulut’un operasyonlarda öldürülen teröristlerin sicil bilgilerini tuttuğu, terörist cenazeleri için merasimler organize ettiği, Mahmur Kampındaki kelamda “Şehitler komitesi” sorumluluğu yaptığı ve öldürülen teröristlerin ailelerine bilgi verdiği kaydedildi.

TERÖRİSTBAŞI KALKAN İLE FOTOĞRAFI ÇIKTI

Sivil siyasetçi denilen Yasin Bulut’un Kandil’deki Levce Kampında terörist elebaşlarından Duran Kalkan ile çekilmiş terörist kıyafetli fotoğrafları da ortaya çıktı. Terörist Bulut’un, tekrar Mahmur Kampında öldürülen bir terörist için düzenlenen cenaze merasiminde en ön sırada yer aldığı görülüyor.

Irak’ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçarak Şırnak’ın Silopi ilçesindeki Habur Hudut Kapısında güvenlik güçlerine teslim olan terörist A.Ş. de öldürülen Bulut’un terör örgütünün kelamda Şehitler Komitesi sorumluluğunu yaptığını, uzun vakitten beri Irak’ın Mahmur Kampında barındığı, burada gelen bilgi, doküman ve notları elden Kandil’e taşıyan özel bir kurye olduğunu anlattığı öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*