Tuzla’da büyük çaplı fabrika yangını: 3 işçi hayatını kaybetti

Tuzla Orhanlı Sanayi Sitesi’nde bulunan bir vernik ve boya fabrikasında patlama ve yangın meydana geldi. Olayda 3 işçi yaşamını yitirdi; 9 işçi de yaralandı. Zaman zaman artçı patlamaların da meydana geldiği fabrikadaki yangın, itfaiyenin çalışması sonucu kontrol altına alındı. İstanbul İtfaiye Daire Başkanı, fabrikanın enkaza döndüğünü bildirdi.

GÜNCEL 29.04.2022 13:23

Tuzla'da büyük çaplı fabrika yangını: 3 işçi hayatını kaybetti

Abone Ol google-news

İstanbul’un Tuzla ilçesinde bulunan Orhanlı Sanayi Sitesi’nde bir fabrikada saat 13.00 sıralarında büyük bir patlama meydana geldi.

Vernik ve boya fabrikasındaki patlamanın sesi İstanbul’un birçok ilçesinden duyuldu.

Fabrikada yaşanan patlamanın ardından yangın çıktı. Olayda 3 işçi hayatını kaybetti, 9 işçi de yaralandı.

Zaman zaman artçı patlamaların da meydana geldiği fabrikadaki yangın, itfaiyenin çalışması sonucu bir saat sonra kontrol altına alındı.

İstanbul İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak, Habertürk TV canlı yayınında patlamaya ilişkin olarak, “Burası 3 binadan oluşan boya ve vernik fabrikası. Bir binada patlama oluyor ardından, iki artçı patlama oluyor. Diğer iki binaya da sirayet etti. Arka tarafta Sabancı Üniversitesi’nin yeşillik alanına da yangın sıçramıştı. Burası ve iki bloğa yangın engellendi. Ana patlamanın olduğu bina enkaza dönüştü” dedi.

Ayrıntılar gelecek…

tuzla-da-buyuk-capli-fabrika-yangini-1009597-1.tuzla-da-buyuk-capli-fabrika-yangini-1009598-1.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*