TVF Pro Beach Tour Hopa Etabı tamamlandı

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) tarafından organize edilen TVF Pro Beach Tour Hopa Etabı, bayan ve erkeklerde oynanan üçüncülük ve final maçlarıyla sona erdi.

Hopa Belediyesinin 18. Hopa Kültür Sanat ve Deniz Şenliği aktiflikleri kapsamında konut sahipliğini yaptığı ve ilçedeki Beach Volley Arena’da gerçekleştirilen tertibe Türkiye ve Gürcistan’dan toplam 16 kadro katıldı.

Üç gün süren ve ağır ilgi gören karşılaşmalarda bayan ve erkeklerde 8’er ekip, şampiyon olabilmek için çaba etti.

Erkeklerde Mustafa Susam-Yusuf Özdemir çifti birinciliğe ulaşırken, Nuri Şahin-Caner Çiçekoğlu ikinci, Ali Cebeci-Murat Gigimoğlu da üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Bahanur Gökalp-Merve Çelebi ikilisi birinciliği elde ederken, Müge Ocakçı-Öykü Akdemir ikinci, turnuvaya Gürcistan’dan katılan Ana Tvauri-Julieta Sanadze ise üçüncü sırada yer aldı.

Birincilerin 12 bin lira, ikincilerin 8 bin lira, üçüncülerin de 4 bin lira ile ödüllendirildiği tertipte toplamda 48 bin lira para mükafatı dağıtıldı. Dereceye giren kadrolara, plaket ve çeşitli ikramlar de verildi.

“BİZİ YIKACAK BİR GRUP YOKTU VE BEKLENEN SONUÇ GELDİ”

Susam, “Yıllardır beach voleybol oynuyoruz. Şampiyon olmak Hopa’ya nasip oldu. Artık burası bizim için çok özel bir yer. Hopa’yı ve Hopa halkını çok seviyoruz” diye konuştu.

Şampiyon grubun başka oyuncusu Yusuf Özdemir de Hopa’da daha evvel bir üçüncülüğü olduğunu belirterek, “Burası benim için özel bir yer. Şampiyonluk bu seneye nasipmiş. İnşallah gelecek yıllarda da şampiyonluklarımızı devam ettireceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Kadınlarda şampiyon olan ekibin oyuncularından Bahanur Gökalp, Hopa’da ikinci kere şampiyonluğa ulaşmanın keyfini ve memnunluğunu yaşadığını kaydetti.

Hopa’nın atletlere verdiği pahanın kendilerini çok memnun ettiğini aktaran Bahanur Gökalp, “Bu turnuvada başarılı olduğumuz için çok memnunuz. Birkaç maçta zorlandık lakin ekip arkadaşımla uzun vakittir birlikte oynuyoruz. Bizi yıkacak bir kadro yoktu ve beklenen sonuç geldi” sözlerini kullandı.

Şampiyon ekibin öteki oyuncusu Merve Çelebi ise uzun vakittir ulusal ekipte da oynadığını vurgulayarak, “Burada şampiyon olmak benim için kıymetliydi. Uzun vakittir turnuvalara katılıyorum fakat buraya birinci sefer geldim. Birinci kere burada oynama fırsatı elde ettim. Birinci gelişimde şampiyon olmak beni çok keyifli etti” biçiminde konuştu.

Organizasyon, müsabakaların akabinde düzenlenen ödül merasimiyle sona erdi.

Müsabakaları, Hopa Belediye Lideri Taner Ekmekçi, TVF İdare Heyeti Üyesi Metin Mengüç ve başka ilgililer yakından takip etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*